ČP České Vrbné 2015

Fotky z Českého poháru v Českém Vrbném v srpnu 2015.
O víkendu 29.-30. srpna se konal závěrečný 11. a 12. Český pohár ve sjezdu na divoké vodě na umělé dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic.
Samozřejmě i členové VK Kroměříž nemohli chybět. Ve velké konkurenci jednotlivých lodních kategorií se vůbec neztratili. Nejlépe si vedl na kajaku Marek Loučka, který po oba dny byl na skvělém třetím místě.
Dále zde startovali v kategorii kajakářů ještě Ivo Ligurský ml. a Bohumil Hrabec. Ivo se s kanálem srdnatě pral, ale bohužel v sobotní závodě se mu ho nedařilo pokořit a skončil 30. To v neděli se vše otočilo k lepšímu, „hecnul“ se a dosáhl na krásné 21. místo. Bohuš věkem již veterán útočil ze zadních pozic – v sobotu 31. a v neděli ještě o stupínek výš, 30.
Kromě kajakářů oddíl reprezentovali i deblíři Miroslav Šilhánek a Daniel Konečný, kteří jsou věkem ještě dorostenci. V sobotním závodě ovšem kazili a dopadli až na konečném 16. místě celkově, kdy v kategorii dorostu zůstali na nepopulárním bramborovém místě, čili 4. V neděli ale prokázali odhodlání a posunuli se na celkové 11. místo, což stačilo na pomyslný bronz v kategorii.
Za zmínku ještě stojí přítomnost Klárky Smetánkové, která dostala za úkol fandění během závodu a ve chvílích volna trénovala trať jako na běžícím páse na blížící se MČR dorostenců, které se uskutečnilo na stejné trati o 14 dní později. Její konečný počet sjetí tratě se ustálil na čísle 34, což je na její mladý věk slušná porce…