Bobr Cup 2015

BOBR CUP
Závod, který se nevzdává…

Již 21. ročník extrémního závodu tříčlenných štafet se koná vždy první sobotu v říjnu. Letos to připadlo na 3.10. V tento den se sjeli běžci, cyklisti a vodáci z celé republiky do Litovle, aby porovnali své síly. 15 km běhu, 25 km na kole a 6 km na vodě, kde nutností bylo překonání všech brodů a přeplavání řeky Moravy v případě kajakářů.
I letos na startu stanuli naši členové, kteří se nezalekli této výzvy. Z pohledu kajakářské části nejlépe dopadl Marek Loučka, který skončil na 22. místě a se svým týmem “Až do dna” obsadil konečné 94. místo. Za ním následoval Bohuš Hrabec na místě 24., který skončil mezi veterány staršími na výborném 1. místě se svým týmem “Litovelský šok”. Trochu zklamání mohl zažít Ivo Ligurský st., který na kajaku sice zajel o 1s rychlejší čas než jeho syn Ivoš a obsadil 45. místo na kajaku, ale mezi týmy (“Tři veteráni – Virtualis team”) obsadili nepopulární “bramboru” v kategorii veteránů mladších. Již zmiňovaný Ivo Ligurský ml. svým 46. místem možná zklamal, ale mezi týmy vybojovali hoši “Jeřábníci” krásné 36. místo.
Mezi ženami jsme letos měli jen jedno zastoupení a to Klárku Smetánkovou, která byla na kajaku 6. mezi ženami a 64. celkově. Se svým “Feel alright teamem” dokončila závod na velmi dobrém 6. místě.